O Nas

EX-CONSULT Export Consulting

Firma Ex-Consult - Export Consulting utworzona została w 2016 roku przez Jarosława Batora (nazywanego Jerrym przez amerykańskich partnerów korporacyjnych). Na początku działalności naszym głównym celem była pomoc firmom-producentom z Europy Centralnej i Wschodniej w ekspansji międzynarodowej.

W pierwszych latach na rynku w Ex-Consult skupiliśmy się na reprezentowaniu polskich producentów chemii budowlanej. Celem był rozwój i poszerzanie terenu działalności tych firm na wysoce konkurencyjnych rynkach Europy Zachodniej. Nasza metodyka i szeroki zakres działań pozwala na łatwy dostęp do europejskich rynków. Pracując z naszymi partnerami skupiamy się głównie na rynku szwajcarskim, francuskim, ale także na krajach Beneluksu i Skandynawii. Nie jest nam również obca współpraca z krajami CEE.

Korzystając z doświadczeń zespołu Ex-Consult aktualnie działamy na sukces eksporterów w ponad piętnastu krajach regionu EMEA.

Jednocześnie Ex-Consult skupia się na wspieraniu skandynawskich firm takich jak: Active Elements, Innenco czy Proprium w rozwoju sprzedaży i wdrażaniu technologii zero-energetycznych w budownictwie.

Rok 2019 był przełomowym dla naszej firmy. Stworzyliśmy nową koncepcję podejścia do rozwoju biznesu i rozszerzyliśmy zakres naszych działań. Dzięki współpracy z firmą CD-Consult we Francji, zaczęliśmy być aktywni na nowych polach. Wspieramy firmy w nowym podejściu – zastosowaniu inbound marketingu i metod wirtualnej sprzedaży. Firma Ex-Consult została Ambasadorem rozwiązań wdrażanych przez firmę CD-Consult w tym obszarze. Działania te wsparte są specjalistycznymi szkoleniami mającymi na celu podtrzymywanie i budowanie długoletnich relacji z nowymi i istniejącymi klientami krajowymi i zagranicznymi.

Technologia wirtualnej sprzedaży, opracowana w oparciu o wieloletnie doświadczenie naszego francuskiego partnera, staje się dla zespołu Ex-Consult kluczową techniką w pracy z naszymi klientami. Stosujemy ją nie tylko w celu znalezienia nowych klientów. Głównie służy ona nam do tworzenia międzynarodowego systemu dystrybucji, wejścia do nowych segmentów rynku, tworzenia nowych produktów i polepszania wizerunku marki wśród profesjonalistów, systemów dystrybucji i użytkowników końcowych. Pozwala nam to na znaczną redukcję kosztów i możliwość rzetelnej penetracji rynku docelowego.

Ponadto, Ex-Consult podjęło współpracę z amerykańskim partnerem, firmą Harris International. Tego typu działanie zapewni aktywną pomoc dla firm posiadających potencjał do zdobycia rynków USA i Kanady ze swoimi produktami. Dzięki tej współpracy nasza firma staje się podmiotem operującym strategicznie w obszarze usług biznesowych rozszerzonych do analizy strategicznej. Analiza ta obejmuje wszystkie główne potrzeby rozwojowe przedsiębiorstwa, a także jego przekształcenia w kierunku działań na skalę międzynarodową.

Od 2020 roku wspólnie z Danielem Cormenier, Ann Lemaire i Reną Senguttuvan świadczymy usługi szkoleń transformacyjnych dla średnich i małych firm. Obecnie skupiamy się na nowych technikach sprzedaży z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi: mediów społecznościowych, seminariów internetowych (webinarów), interaktywnych szkoleń i prezentacji. Uczymy firmy, jak korzystać z inbound marketingu, aby znaleźć nowych klientów. Wskazujemy nowoczesne metody, które pozwolą rozwijać nowe terytoria, odkrywać nieznane segmenty rynku, wspierać lokalnych dystrybutorów i zespoły sprzedaży.

UWAGA, SZKOLENIA!

Nasze szkolenia wyróżnią Twoją firmę na tle konkurencji. Za cel stawiamy sobie działanie w taki sposób, aby Twoi klienci w zamian za dodatkowe korzyści byli gotowi zapłacić wyższą cenę za produkt.

DORADZAMY, JAK TO WDROŻYĆ?

Aby osiągnąć sukces Twój zespół musi być nie tylko najbardziej przyjazny, musi być przede wszystkim wysoko wykwalifikowany. Tak, aby móc doradzać swoim klientom. Szkolenie ma tu znaczenie kluczowe, pozwala wskazać kierunek przemian zespołu, jednak wymaga czasu...

Nasi Klienci